Społeczne inwestowanie w nieruchomości przez internet

admin on 31 października, 2019

HRE Investmens 2 listopada uruchamia platformę crowdfundingową, która pozwoli na inwestowanie w nieruchomości przez internet. Crowdfunding to zbiorowe, komercyjne formy inwestycji w różne projekty, w tym wypadku w nieruchomości.

Inwestycja w nieruchomości dla każdego

Nowa platforma zaproponowana przez HRE Investmens oferować będzie możliwość zainwestowania kapitału w projekty nieruchomościowe oraz deweloperskie. Na konferencji Trends Festival Michał Sapota, prezes HRE Investmens podkreślał, że platforma to podniesienie możliwości inwestycyjnych szczególnie dla drobnych inwestorów indywidualnych.

W Polsce w zasadzie poza giełdą nie ma dla takich inwestorów alternatyw, a na giełdzie istnieje szereg ograniczeń związanych z inwestowaniem.

Polska jest atrakcyjnym celem dla inwestycji zagranicznych, ale prawdziwym wyzwaniem jest aktywizacja inwestorów krajowych, kapitału nieaktywnego biznesowo. Mamy nadzieję, że platforma się do tego przyczyni – podkreślał podczas konferencji Trends Festival Michał Sapota, prezes HRE Investmens

Crowdfunding nieruchomości przypłynął zza oceanu

Zaproponowane przez platformę rozwiązania są bardzo popularne na Zachodzie, w Polsce crowdfunding jednak dopiero się rozwija. Dla porównania na amerykańskiej platformie Kickstarter wszystkie projekty wsparto już łącznie kwotą 3 mld dolarów. W Polsce kwota, którą udało się zebrać dzięki platformom komercyjnym sięga kilku milionów złotych.

Crowdfunding w Polsce nadal kojarzy się jednak z małymi projektami, startupami i projektami charytatywnymi.

W Stanach Zjednoczonych pierwsza platforma crowdfundingowa dla nieruchomości powstała w 2012 roku. W Stanach aktualnie jest ich już 75. Takie platformy powstają jednocześnie w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i Chinach. Czas na Polskę.

0 comments
Post a comment